Serbët i gëzohen vendimit të Albin Kurtit, ja çka shkruajnë mediat atje (FOTO)

Mediat serbe menjëherë kanë raportuar për vendimin e kryeministrit Albin Kurti që të hiqet tarifa për lëndën e parë ndaj Serbisë dhe Bosnjë Hercegovinës, transmeton Periskopi.

Agjencia e lajmeve Tanjug ka shkruar se ‘’ Kurti heq taksën për lëndët e para më 15 mars, ndërsa heq komplet taksën më 1 prill’’.

Reklame

Po ashtu edhe B92 shkruan se ‘’Albin Kurti heqë taksën nga 15 marsi’’.

Njëjtë shkruan edhe Kurir./PERISKOPI/