Serbisë i del jashtë kontrollit situata: 131 të infektuar në kujdes intensiv, 4,465 raste të reja

Advertisment

Autoritetet shëndetësore në Serbi kanë raportuar 411 raste të reja të konfirmuara të koronavirusit, duke shënuar plot 4,465 raste.

Numri i të vdekurve në Serbi nga Covid-19 tani është 94, pasi nëntë persona të tjerë – shtatë burra dhe dy gra – humbën jetën në 24 orët e kaluara.

Reklame

Ditën e sotme raportohet për 3,006 pacientë të spitalizuar, me 131 në ventilatorë.