Sërish lëkundje tërmeti në Shqipëri, epiqendra regjistrohet në Vorë

Advertisment

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në oërt e para të ditës së sotme. Sipas Institutit të Gjeoshekencave tërmeti ka qenë 2.5 ball i shkallës Rihter, thellësia 8 km. 13km larg Tiranës me epiqender në Vorë, në orën 02:16.

Kujtojmë që një javë më parë, një tjetër tërmet u regjistrua në vendin tonë i shkallës 3.4 Rihter. Lëkujdet e tij u ndjenë në Tiranë e Durrës.

Reklame

Sipas EMSC, epiqendra e lëkundjeve ka sihte 13 km në veri-perëndim të qytetit të Shijakut dhe 32 km larg Tiranës. Megjithatë lëkundjet janë ndjerë nga qytetarët.

“Epiqendra e tërmetit pak më parë, në Derven, Fushë Krujë. Magnituda 3.4 e shkallës Rihter, thellësia 34 km,“-ka njoftuar zyrtarisht Ministria e Mbrojtjes, një javë më parë.