Shaqiri është i çmendur, shënon dy gola brenda 8 minutave (VIDEO)

158

Liverpooli është rikthyer në avantazh 3-1 në super sfidën që po luhet aktualisht ndaj Manchester United.

Në minutën e 73-të, Xherdan Shaqiri shënoi për të kuqtë pas një aksioni të Mane nga krahu i majtë.

Në minutën e 81-të, futbollisti me origjinë shqiptare shënoi edhe golin e dytë personal dhe të tretin për ekipin e tij. Shaqiri ka shënuar 5 gola gjatë këtij sezoni.