Shembja e hotelit të koronavirusit në Kinë: 30 njerëz mbeten nën rrënoja

35 njerëz raportohen se janë shpëtuar deri tani nga shembja tragjika e hotelit pesë-katësh ku mbaheshin në karantinë të infektuar në koronavirusin e ri në qytetin kinez të Quanzhou, ndërsa nuk duhet ende fati i 35 të tjerëve.

Mediat vendase thane se hoteli po përdorej si ambjent karantine nga autoritetet mjekësore për persona që kishin pasur kontakt me të infektuar dhe ende nuk është e qartë se çfarë ka shkaktuar shembjen.

Reklame

Hoteli ishte hapur vetëm në vitin 2018 dhe kishte 80 dhoma.