Shënohet goli më i mirë deri më tani në EURO 2020 (Video)

Çekia e ka thelluar epërsinë kundër Skocisë.

Ishte sulmuesi Patick Schick i cili lansoj një goditje nga mesi i fushës që e zuri në befasi portierin skocez, transmeton Indeksonline.

Reklame

Ky gol erdhi në momentin kur Skocia pati disa raste shënimi dhe po i afrohej golit.

Rezultati momental është 0:2 për Çekinë./Indeksonline/