Shifra alarmante 4 136 persona në vetizolim në Maqedoni

Rritet në 4 136 numri i personave të vendosur në vetizolim si pasojë e virusit korona, shkruan Alsat.

Uniformat blu, gjatë kontrolleve të tyre të zakonshme ndaj respektimit të masave, ka vërtetuar se 27 persona nuk kanë qenë në vendbanimet e tyre, dhe ndaj tyre do të merren masa.

Janë kontrolluar 462 objekte dhe 6 prej këtyre objekeve nuk i kanë respektuar masat e qeverisë./Alsat