Shifra rekorde të të infektuarve, kryeson Shkupi me 105 (VIEO)

Numër i ri rekord i të infektuarve me Kovid-19 në Maqedoni të Veriut. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 177 raste të reja dhe dy viktima. 105 prej tyre janë nga Shkupi, ndërsa rajoni i dytë me numrin më të madh të infektuarve është Likova me 26 raste të reja.

Në këtë Komunë ka 58 raste aktive.

Reklame