Shikoni si e pësojn tifozët maqedon nga shqiptarët në Gjorçe të Shkupit (VIDEO)

Advertisment
HTML Image as link

Tifozët maqedon edhe sot kanë ofenduar shqiptarët në lagjen Gjorçe Petrov të Shkupit duke brohoritur “Мртов шиптар, добар шиптар”.

Por në rrugë u ndalën një grup dasmorësh shqiptarë që dolën nga veturat dhe një i ri me motor dhe u drejtuan kah grupi i tifozëve. Duke e parë reagimin e shqiptarëve, tifozët maqedonas i ndalën ofendimet ndaj shqiptarëve dhe u shpërndanë. /tetova1

Reklame

 

Shqiptart vs. Komitat

"Мртов шиптар, добар шиптар" nga Komitat në lagjen Gjorçe Petrov sot, ama kur të ze sharra në gozhdë ?? ?

Gepostet von Shkupi am Samstag, 19. September 2020