Shkatërrohet grupi që shiste teste të paligjshme për Kovid-19

Advertisment

Ministri i Brendshëm i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski në një postim në profilin e tij zyrtar në Facebook ka njoftuar për shkatërrimin enjë grupi në Vinicë që shiste teste për Kovid-19.

Ai me këtë rast apelon deri tek të gjithë qytetarët që të drejtohen vetëm tek personat zyrtarë mjekësorë, siç janë mjekët amë apo epidemiologët e Qendrës së Shëndetit Publik dhe të mos bien pre e këtyre mashtrimeve. Ndërsa MPB-ja në koordinim me institucionet tjera do t’i sanksionoj dukuritë e këtillë, siç është rasti në Vinicë”, ka shkruar Spasovski, duke shtuar se vetëm së bashku do të kontribuojmë në ballafaqimin me Kovid-19./ALSAT