Shkëndija mbyll pjesën e parë me avantazh

Shkëndija po zhvillon ndeshjen e kthimit kundër AIK të Stokholmit dhe ka përfunduar 45 minutëshin e parë me avantazh.

Fal golit të Ferhan Buba Hasanit në minutën e 22 nga pika e bardhë, Kuqezinjtë janë një hap larg kualifikimit në Europa Confernce League pasi në ndeshjen e parë si mysafir janë ndarë baraz me 1-1 me AIK.