Shkurte Fejza duket madhështore me fustan të punuar prej ari (FOTO)

Jo rastësisht Shkurte Fejzës i drejtohen me ikona e muzikës popullore, pasi që për më shumë se 4 dekada është prezente në skenë duke sjellë këngë të bukura e të dëgjuara.

Ajo ka adhurues të shumtë anë e mbanë botës ku ka shqipfolës e që kanë një respekt të veccantë për të si një këngëtare me virtyte të larta, shkruan “Kosovarja”.

Shkurta shquhet edhe zi një zë që në këngët e saj nuk lë pa frymuar edhe pjesa patriotike. E famshme dhe e paharruar mbetet kënga e saj “Jo nuk ndahet Mitrovica”.

Ndryshe Shkurte Fejza anën e saj patriotike nuk e lë pa e shfaqur shpesh edhe në veshjet e saja.

Së fundmi, ndryshe prej kësaj shfaqet me një fustan të kuq të punuar me rrethe të arit, që po e bën tejet të veccantë. /Kosovarja/