Shokohet opinioni publik rus, ngrihet në këmbë brenda morgut (VIDEO)

Pamjet nga një morg në Rusi kanë shokuar opinionin publik pasi një “i vd ekur” është çuar papritur.

Prej ditësh video qarkullon në rrjete sociale, ku duket një person që i mbuluar me çarçaf, çohet nga shtrati.

Reklame

Video bëri bujë të madhe në rrjet, pasi personi që pretendohej se kishte ndërruar jetë.

Punonjësit e morgut nuk kanë komentuar asgjë lidhur me këtë çështje, ndërsa ka pasur zëra që thonë se kjo është një shaka dhe një “skenar”.

Pas këtyre zërave ka ardhur dhe reagimi nga ministria e shëndetësisë në Rusi.

“Komplet false. S’ka lidhje ajo dhomë me morgun e Tver,” deklaroi ministria.