Shpërthim i fuqishëm në Stamboll, disa të vdekur dhe të plagosur (Video)

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pak më parë në një fabrikë llaku dhe bojërash të tjera në zonën e Tuzlas, në pjesën aziatike të Stambollit. Nuk dihen ende shkaqet e shpërthimit të madh, i cili ka tronditur zonën.

Paraprakisht bëhet me dije për 3 të vdekur dhe 9 të plagosur.

Reklame

Fillimisht zjarri nisi në një repart të fabrikës dhe më pas u përhap në reparte të tjera. Ndërkohë që vijonin flakët, personat që gjendeshin aty kanë marrë telefonat për të filmuar duke fiksuar edhe momentin e shpërthimit të madh.