Shqipëria goditet nga tërmet 4.5 ballë

Si të mos mjaftonte izolimi prej koronavirusit, Shqipëria goditet nga një tërmet i fortë.Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike 4.5 ballë të shkallës rihter, sipas Institutit Europian i Sizmiologjisë.

Ndërkohë Instituti i Gjeoshkencave Energjisë dhe Ujit flet për një lëkundje 3.5 ballë të shkallës rihter të regjistruar mes Kepit të Rodonit dhe Bisht Pallës, prag mbrëmjen e sotme.

Lëkundjet sizmike u shënuan në orën 18.43 minuta, duke krijuar panik në njerëz.