Shqiptarëve të ‘Sarajit’ nuk ju dridhet qerpiku nga Komitët maqedonas (VIDEO)

Tifozët maqedon edhe sot kanë ofenduar shqiptarët në lagjen Gjorçe Petrov të Shkupit duke brohoritur “Мртов шиптар, добар шиптар”.

Por në rrugë u ndalën një grup dasmorësh shqiptarë ku sipas informacioneve ishin nga komuna e Sarajit që dolën nga veturat dhe një i ri me motor dhe u drejtuan kah grupi i tifozëve. Duke e parë reagimin e shqiptarëve të cilët ishin mbledhur , tifozët maqedonas i ndalën ofendimet ndaj shqiptarëve dhe u shpërndanë. /tetova1

Reklame

 

Shikoni si ''ikin'' komitat nga shqiptarët

Në lagjen Gjorçe Petrov në qytetin e Shkupit, sot disa huliganë maqedonas brohorisnin në kor "Shqiptari i mirë, shqiptari i vdekur", por pastaj kalojnë disa shqiptarë që mernin nuse dhe maqedonasit ja fusin vrapit. Kështu është kur të ze sharra në gozhdë. #shperndajeni ta shohin të gjithë.

Gepostet von Shkupi1 am Samstag, 19. September 2020