Shqiptari i drejton armën policëve amerikanë, ata e ekzekutojnë në vend (VIDEO+EMRI)

Advertisment

Një shqiptar me banim në Pequannock të New York-ut është ekzekutuar së fundmi në rrugë nga policia pasi i drejtoi armën efektivëve që i kërkonin të dorëzohej.

Siç raportojnë mediat amerikane, 42 vjeçari Luan Agolli u qëllua disa herë nga policia në kryqëzimin e rrugëve Carroll dhe Harrison pasi i kërkuan në mënyrë të përsëritur që të ulte armën dhe të dorëzohej.

Reklame

Ngjarja ka patur mjaft dëshmitarë, të cilët kanë komentuar se atij iu dhanë shumë mundësi për t’u dorëzuar, por që i refuzoi.