Shtatë vi ktima dhe 186 raste të reja me Covid19

Advertisment
HTML Image as link

Ministria e Shëndetësisë informon për 186 persona të infektuar me koronavirus, brenda 24 orëve nga gjithsej 1674 teste të realizuara.

Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë nga 1674 teste të kryera ka regjistruar 186 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19. Shkup-56, Kumanovë-16, Shtip-8, Prilep-7,

Reklame Reklamë:
Qries

Tetovë-10, Strugë-6, Strumicë-12, Kriva Pallankë-3, Radovish-2, Koçanë-17, Probishtip-1, Makedonski Brod-1, Valandovë-1, Dellçevë-1, Sveti Nikollë-2, Kërçovë-3, Resnje-1.
Në Institutin për Shëndet Publik janë regjistruar 85 pacientë të shëruar, ndërsa kanë humbur jetën 7 pacientë si pasoje e Covid-19.

 

Bilanci i të infektuarve me koronavirus shkon në 16.274, i pacientëve të shëruar 13.635 ndërsa numri i vik timave 675.Numri i rasteve aktive del të jetë 1964.