Shtetasi nga Shqipëria dhe një italian ndalohen në city mall, ja çfarë kanë bërë

Gjatë ditës së djeshme, dy shtetas të Shqipërisë dhe një italian, janë ndaluar nga policia nën dyshimin se kanë bërë plaçkitje të rëndë.

“Më datë 19 shkurt 2020, rreth orës 16 e 30 minuta, zyrtar policor nga SPB Shkup, në Qendrën Tregtare ‘City Mall’, ka privuar nga liria K G (44) nga Shqipëria dhe P G (49) nga Italia, për shkak dyshimit se kanë bërë veprën pe nale ‘grabitje e rëndë’.

Reklame

Ata janë mbajtur në stacionin policor në Karposh për procedurë të mëtutjeshme”, kanë thënë nga MPB, përcjell SHENJA.