Shuhet në kampin sirian Mentije Dumani, gjyshja që kujdesej për nipin dhe mbesën

Advertisment

“Më ktheni të vd es në vendin tim”, ishte apeli i 73-vjeçares, Mentije Dumani, për autoritetet shqiptare. Por ky apel ra në vesh të shurdhër. Pasditen e djeshme gjyshja e Eva dhe Endri Dumanit u shua në kampin famëkeq në Al Hawl në Siri.

Në videomesazhin e fundit për A2, gjyshja, e cila u detyrua të nisej për në Siri për t’u kujdesur për nipin e mbesën e saj jetimë kërkonte ndihmë.

Reklame

Ndonëse në gjendje të rëndë shëndetësore ajo nuk reshti së kërkuari ndihmë.

Para pak ditësh 73-vjeçarja kishte shpresë se do kthehej në Shqipëri, por kjo shpresë u shua së bashku me jetën e saj.