‘Shumë po gëzohna erdh Bajrami, ndoshta vjen vëllau me m’pa (VIDEO)

Kur jemi në prag të festës së Fitër Bajramit, njerëzit bashkohen edhe më shumë, duke bërë vizita tek të afërmit e tyre.

Por këtë herë, për shkak të pandemisë Covid-19, do të festohet më ndryshe.

Reklame

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Afërdita Demaku citoi në një postim disa rreshta të këngës së saj “Shume po gezohna erdh Bajrami”.

“Shume po gezohna erdh Bajrami, ndoshta vjen vellau mem pa”, ka shkruar në Instagram, shoqëruar me këngën e saj.

Për këtë këngë, Afërdita ka thënë se është e veçantë, ku ka një mesazh të qartë për respektin ndaj familjes dhe ndaj njëri-tjetrit./Indeksonline/