Si do jetë moti sot në Tetovë dhe Maqedoni

Moti në orët e mëngjesit do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me vr anësirë, në pjesët jugore me reshje të shiut. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi juglindor, veçanërisht përgjatë Vardarit.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizë nga minus 6 deri në 1 gradë, ndërsa temperaturat e ditës nga 5 deri në 13 gradë.

Edhe në Tetovë mëngjesi do jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me vr anësira të ndryshueshme dhe me periudha me diell.

Do të fryjë erë e dobët deri mesatare juglindore. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri në minus 4, ndërsa e ditës do të arrijë në 14 gradë.