Sipas burimeve të ish deputetit Grenell ka dhënë dorëheqje nga dialogu Kosovë -Serbi

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës në Legjislaturën e VI, Milaim Zeka ka thënë se emisari i Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi Richard Grenell, mund të japë dorëheqje nga kjo pozitë.

Zeka tha se sipas burimeve amerikane, Grenell ka paraqitur tashmë dorëheqjen e tij tek presidenti Donald Trump, shkruan Indeksonline.

Reklame

Postimi i plotë:

Ka shume mundesi qe Grenelli do jap doreheqje?

Sipas burimeve amerikane, Richard Grenell eshte lodhur nga talibanizmi ballkanik serbo-shqipetar. Sipas tij, ka shume konfuzitet. Çdo gje eshte e paqarte dhe e padefinuar.

Grenelli ka paraqitur dorëheqjen prane Presidentit Tramp. Mbetet qe te presim vendimin e presidentit amerikan nese do ta pranoje vendimin e emisarit amerikan.

Nese do te ndodhe nje gje e tille, presim neser…