Situata e nxehtë në BDl, funksionarët kallin ka një cigare (Foto)

BDl po mban mbledhjen e rradhës ,të dytën brenda një jave.Por kësaj rradhe në një atmosferë tjetër për shkak se aty ndodhen gjithë strukturat e larta të partisë ,madje edhe ata që një javë më parë nuk ishin.

Por situata është shumë e “acaruar ” brenda selisë blu sa funksionarët e lartë të kësaj partie kanë dalë për të ndezur nga një cigare.

Bashkimi Demokratik për Integrim duket se i ka tejkaluar të gjitha mosmarrëveshjet brenda partisë dhe pritet sërish ata të hyjnë të unifikuar edhe në një cikël tjetër zgjedhor në tetor për fitoren e rradhës në zgjedhjet lokale. Lideri i BDl së ka deklaruar gjithnjë se është mirë kur brenda një subjekti serioz ka edhe zëra ndryshe sepse kjo i bën mirë vetë partisë dhe është pjesë e vetë demokracisë.

Blerim Bexheti në mbledhjen e BDl-së

BDI më e unifikuar se kurrë po mban mbledhjen e rradhës në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Reçicë informon Tetovasot. E veçanta e këtij takimi është prezenca e Musa Xhaferit,Izet Mexhiti, Blerim Bexheti nga Dega e Sarajit dhe Sadulla Durakut nga Likova.Tetovasot