Snopçe: Arkivi i Kuvendit amendamentet nuk i pranonte vetëm në gjuhën shqipe (VIDEO)

Advertisment

Halil Snopce nga radhet e ASH-se sonte ne emisionin ”Click Plus” tha:

“Ne grup parlamentar dorëzuam disa amendamente dhe kryetarin e Kuvendit e kishin keqinformuar, unë nuk jam as koordinator as zv/koordinator dhe si pasoj nuk kam mundësi që të reagoj në formë procedurale, sepse kryetari i Parlamentit në mbledhje tha se ju keni dorëzuar në gjuhën maqedonase amendamente.

Reklame

Nuk është e vërtet, ne amendamentet i përpiluam në gjuhën shqipe por arkiva e Parlamentit nuk pranonte në gjuhën shqipe”, u shpreh deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe.

https://www.facebook.com/tv21hd/videos/1425465077650205