Sonte sfida e vitit, Khabib përball Gaethje

Sfida e vitit do të zhvillohet sonte, ku përballë do të jenë Khabib Nurmagomedov dhe Justin Gaethje.

Sipas orës sonë lokale kjo betejë do të fillojë në ora 23:00.

Reklame

Gaethje cilësohet të jetë kundërshtari më i vështirë i Khabib-it, pasi nga 24 ndeshje ka 22 fitore e vetëm dy humbje.

Ndërsa Khabibi ka 28 fitore nga po aq ndeshje.

Por sfida e sotme do të jetë më e vështira dhe një test i madh për të.

Ai do të tentojë që ta mbrojë për herë të tretë titullin e kampionit të botës në UFC. /Insajderi