Sot moti me diell, nesër vjen shiu dhe bora

Edhe e hëna do të nisë me një mot të qëndrueshëm. Sipas Meteoalb, në orët e paradites do të ketë kthjellime, ndërsa vr anësirat e lehta do të jenë dominuese.

Vetëm në orët e pasdites dhe mbrëmjes pritet shtim i lehte i vr anësirave në zonat Veriore dhe Lindore.

Gjithçka do të ndryshojë të martën, kur do të nisë edhe i ftohti polar, me reshje debore.

Gjatë ditës së nesërme, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga 2°C në 18°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 28 km në oë nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzimi 2 ballë.