Sot për iftar ju propozojmë ta përgadisni këtë specialitet të mrekullueshëm që ju kënaq me shije (VIDEO)

Advertisment

Sot iftari i 16 i muajt te bekuar te Ramazanit, ne si çdo ditë edhe sot ju sjellim nje recete te shishme per iftar.

Përbërësit për Mishin : Vaj ulliri ,50 gr. Gjalp ,800 gr. Mish Viçi ,2 Qepë të mëdhaja  ,1 thelb hudhre ,1 lugë e gj. me koncentrat Domatesh  ,900 ml. Uj i nxeht Krip. Piper i zi dhe Gjethe Dafine .    Zihet 90 min.

Reklame

Përbërësit për Pilafin : Vaj ,1 lugë e gj. Gjalp ,200 gr. Oriz ,1 Spec i kuq ,1 Patate ,650 ml. Uj i nxeht ,Krip, Piper i zi     Zihet 20 min.