Sot pritet dorëheqja e një zyrtari të BDl, ja emri! (foto)

Gjatë ditës së sotme pritet dorëheqja e Fatmir Limanit, zyrtar i BDl-së nga Kërçova.

Limani është ish pjesëtar i UÇK-së dhe ish i burgosur në rastin “bom bashët e Kërçovës”. Deri para ca kohe ishte zëvendës drejtor në kompaninë shtetërore ELEM.

Reklame

Burime të gazetës Lajm, thonë se Limani tani e tutje do të veprojë si i pavarur.
Si i tillë ai pritet të garojë edhe në zgjedhjet lokale si kandidat për kryetar të komunës së Kërçovës, ku BDl sërish do kandidojë me kryetarin aktual, Fatmir Dehari.

Fatmir Limani është i biri i atdhetarit Beqir Limani, e njëkohësisht edhe familjar i kryetarit të BDl-së, Ali Ahmeti.

Ai veçmë ka paralajmëruar dorëheqjen, duke shkruar se “prej nesër rikthehet te veprimtaria e pavarur”.