Sot varosen dy vëllezërit që u përplasën nga treni në Gjermani

Rescue workers are on duty at the scene of a train accident in Bruckberg, Germany, Tuesday, Oct. 13, 2020. Two teenager brothers were hit and killed by a train in Bavaria on Tuesday as they apparently ran across the tracks in an attempt to make their own connection, police said. (Matthias Balk/dpa via AP)
Advertisment

Dy vëllezërit nga fshati Ratishë e Deçanit që u përplasën nga treni në qytetin Bruckberg të Gjermanisë, do të va rrosen sot në ora 15:00 në varrezat e fshatit.

Këtë lajm e ka bërë të ditur kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, përmes një statusi në Facebook:

Reklame

“Të dashur qytetarë,
Ju njoftoj se ditën e premte, në ora 15:00, do të bëhet varrimi i Hasan dhe Blerian Arifaj, në varrezat e fshatit Ratish i Epërm.

Ceremonia e varrimit do të organizohet nga institucionet lokale të Deçanit. Ngushëllime familjes Arifaj dhe të gjithë qytetarëve për humbjen tragjike!”