Stuhia Kiara hap një vrimë gjigante në oborrin e një shtëpie (Video)

Një vrimë gjigante është hapur në oborrin e një shtëpie në Rochdale, pas shiut të rëndë të shkaktuara nga Stuhia Kiara gjatë vikendit.

Një video shfaq një pjesë të barit derisa kolapson në vrimë, dhe e cila shihet derisa ka ujë që rrjedh brenda.

Amanda Webster i ka thënë LBC News-it se gjatë vikendit ishte dëshmitare e hapjes së kësaj vrime në oborrin e shtëpisë së saj në Rochdale, shkruan Independent, përkthen Periskopi.

Jo larg nga Rochesteri, lumi Irwell doli nga bregu i saj në Radcliffe, duke shkaktuar përmbytje.

Stuhia Kiara vazhdon të shkakojë kaos në Mbretërinë e Bashkuar, me më shumë se 20 mijë shtëpi që kanë mbetur pa energji elektrike. /Periskopi