Sulm ter.rorist mbi dy xhami në Zelandën e Re, 40 të vde.kur

106

Në Zelandën e Re, sot kanë ndodhur dy sulme të armat.tosura mbi dy xhami nga persona ende të paidentifikuar gjatë të cilëve njoftohet se 40 persona kanë humbur jetën.

Sulmet kanë ndodhur në qytetin Christchurch të Zelandës së Re, njoftoi kryeministrja Ardern.

Ngjarja ndodhi rreth orës 03:00 me orën lokale dhe deri tani numri i të vdekurve ka arritur në 40 por numri nuk konfirmohet nga policia