Surroi për aktakuzën e Speciales ndaj Thaçit: Fillim dramatik i çkapjes së shtetit

Aktakuzën e Prokurorisë Speciale kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kreut të PDK’së, Kadri Veselit, publicist Veton Surroi po e sheh si një fillim dramatik për çlirimin e shtetit nga kapja.

Një koment të tillë Surroi e ka bërë dje derisa ka shpërndarë njoftimin e Prokurorisë Speciale për aktakuzën.

Reklame

“Një fillim dramatik i çlirimit nga kapja e shtetit”, ka shkruar Veseli.