Talat Xhaferi: Vetë i kontrolloj aparatet kundër z jarrit në Parlament

Advertisment
HTML Image as link

Pas zjarrit që ra në hapësirat e Inspektoratit të mjedisit jetësor dhe Agjencisë së Mediatike Informative, Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, tregoi në brifingun e sotëm për gazetarë se ai vetë i kontrollon aparatet kundër zjarrit në Kuvend.

Nuk mund të pres se kush është përgjegjës e ta pyes nëse i ka kontrolluar aparatet kundrër zjarrit, unë vetë i kontrolloj, u shpreh kryeparlamentari./TV21