Taravari: Zaev kishte shansin të bëhej si Tito, por nuk e shfrytzoi

Zoran Zaev pati një shans historik për të qenë si Tito, por ai nuk e përdori atë. Arben Taravari, sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, tha këtë mbrëmje në “24 Analiza”, si pjesë e debatit për shanset që opozita shqiptare të fitonte elektoratin shqiptar.

I pyetur nëse LSDM gjithashtu shpreson për vota nga shqiptarët, Taravari tha se shqiptarët ishin të zhgënjyer nga LSDM-ja dhe e treguan atë në zgjedhjet presidenciale.

“Zaev kishte një shans historik për të qenë si Tito, por ai nuk e përdori atë,” tha Taravari.