Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoni

Advertisment
HTML Image as link

Gjatë 24 orëve të fundit Ministria e Shëndetësisë nga 1769 testet e kryera 183 persona kanë rezultuar pozitiv ndaj Kovid 19. Shkup 51, Kumanovë 7, Dibër 4, Shtip 1, Prilep 15, Tetovë 13, Strugë 4, Veles 3, Manastir 6, Ohër 5, Kavadar 5, Gostivar 9, Gjevgjeli 3, Strumicë 7, Kriva Pallankë 4, Radovish 3, Koçan 20, Probishtip 2, Makedonski Brod1, Berovë 3, Vallandov 3, Vinicë 4, Dellçevë 5, Sveti Nikollë 3 dhe resnjë 2.

Ndërkohë betejën me Kovid-19 e kanë humbur 5 pacientë. Një pacient nga Shkupi i moshës 61 vjeçe, një 68 vjeçar nga Dibra, një 58 vjeçar nga Kriva Pallanka, një 71 vjeçar nga Radovishi dhe një pacient nga Koçani i moshës 66 vjeçe.