Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

Advertisment

Ministria e shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 145 raste të reja ndërsa janë bërë 1772 testime.

Rastet janë regjistruar në Shkup 32, Kumanovë 15, Dibër 4, Shtip 8, Prilep 8, Tetovë 9, Strugë 4, Veles 2, Manastir4, Ohër 4, Kavadar 2, Gostivar 12, Gjevgjeli 1, Strumicë 5, Kriva Pallankë 2, Koçani- , Probishtip 2, Pehçevë 5, Berovë 1, Vinic 2, Dellçevë 8, Sveti Nikollë 4, Kërçovë 6 dhe Negotivnë 1.

Reklame

Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 216 pacientë të shëruar, ndërsa dy persona kanë humbur jetën.