Të shtëna në Studeniçan, nuk ka të lënduar

Në polici dje rreth orës 16:00 është denoncuar se në fshatin Studeniçan, në afërsi të ndërtesës së komunës, pas grindjes paraprake verbale, A.Sh. (28) nga fshati Studeniçan, i cili ishte me automjet motorik “reno”, nga automjeti ka shtënë një projektil nga arma drejt automjetit “audi”, në të cilin ishin A.R. (21) dhe B.A. (27) që të dy nga fshati Studeniçan, ndërsa afër automjetit qëndronin edhe I.I. (440 dhe babai i autorit A.Sh. (55), përcjell GazetaExpress.

Nuk ka persona të plagosur, informojnë nga MPB-ja. Nga projekti janë thyer dy dritaret anësore të automjetit “audi”./GazetaExpress