Temperatura pranvere në mes të shkurtit, parashikimi i motit

Sot në vendin tonë do të kemi mot me diell dhe me vr anësira.

Do të fryjë erë e lehtë, kryesisht nga jugu. Gjatë natës pritet të ketë mjegull .

Reklame

Temperatura maksimale do të jetë në intervalin prej 8 deri në 15 gradë Celsius.
Edhe në Tetovë dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me diell dhe vr anësira të shoqëruara me erë kryesisht nga drejtimi jugor.

Temperatura maksimale do të arrijë në deri në 12 gradë Celsius.