Temperatura të larta për muajin tetor, ky është parashikimi i motit për sot

44

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vr anësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Në Maqedoninë e Veriut sot do të kemi mëngjes të freskët, temperatura e ditës në Shkup do të arrijë deri në 28 gradë Celsius.

Meteorologët gjatë ditës presin erëra mesatare në drejtim verilindorë.

Ditëve në vijim na pret mot me diell dhe i ngrohtë me temperatura të ditës deri në 28 gradë Celsius.