Tërmet në Turqi

Një tërmet me fuqi prej 4,2 ballë është ndjerë në Stamboll. AFAD njoftoi se epiqendra e tërmetit ishte në Detin Marmara në ora 16:38 sipas kohës lokale dhe ishte pranë qarkut bregdetar Marmaraereglisi në provincën veriperëndimore Tekirdag, që kufizohet me Stambollin.

Epiqendra e tij ishte 6,83 kilometra nën sipërfaqen e tokës. Zyra e Guvernatorit të Stambollit tha se nuk është raportuar asnjë vik timë deri më tani.

Reklame