Tërmet i fuqishëm dridhi Greqi

Sonte një lëkundje e fortë me magnitudë 4.7 të shkallës Rihter është regjistruar në Greqi.

Lëkundjet janë ndjerë në orën 21 e 22 minuta të mbrëmjes, me epiqendër 62 km në jugperëndim të Janinës dhe 30 km në veriperëndim të Préveza.

Reklame
HTML Image as link Reklamë:
Qries

Ende nuk dihet nëse ka apo jo dëme materiale, por lëkundjet kanë qenë të forta.