Tërmet në Greqi, lëkundet toka edhe në disa qytete të Maqedonisë

Një tërmet me fuqi prej 4.1 të shkallës Rihter u regjistrua sot në Greqi.

Epiqendra ka qenë pranë ishullit të Korfuzit, në kufirin me Shqipërinë.

Sipas informacioneve, tërmeti është ndjerë edhe në pjesën jugore të Maqedonisë së Veriut në afërsi të Ohrit, Resnjës dhe Manastirit.