Tërmet në Maqedoni

Sot në ora 10:44 është regjistruar tërmet me epiqendër në Rostushe, 85 kilometra në jugperëndim të Shkupit.

Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe Matematikës në Shkup tha se tërmeti ishte me madhësi lokale prej 2.7 në shkallën Rihter.

Reklame

Ajo u ndje nga banorët në pjesët jugperëndimore të vendit me një intensitet prej III gradë sipas shkallës evropiane makrosismike./Telegrafi/