Tërmet në Maqedonin juglindore

Tërmet me magnitudë ML 2 pikë 6 sipas Rihterit dhe intensitet prej III shkallë sipas Shkallës makrosizimike evropiane,

mëngjesin e sotëm në ora 7 e 26 minuta është ndjerë nga banorët e Strumicës, Vallandovës dhe rrethinës.

Reklame

Siç ka informuar Observatoriumi sizmologjik, epiqendra e tërmetit ka qenë 120 kilometra në juglindje të Shkupit dhe vjen nga zona e epiqendrës së Strumicës.