Tërmet në Shqipëri, epiqendra në Elbasan

Një tërmet në mëngjesin e sotëm ka ndodhur në Shqipëri.

Sipas organizatës shkencore për matjen e tërmeteve, EMSC epiqendra e këtij tërmet ka qenë Qarku i Elbasanit, raporton Gazeta Insajderi.

Ndërsa shkalla e rihterit të këtij tërmeti ka qenë 3 shkallë.

Shqipëria u go dit nga një tërmet i fuqishëm më 26 nëntor të vitit të kaluar ku si pasojë e tij mbetën të vd ekur 51 persona, qindra të tjerë të lënduar dhe mijëra ndërtesa të rrënuara