Tërmeti 7.0 ballë shkaktoi një dritë të çuditshme në Meksikë, qytetarët menduan se ishte “fundi i botës”

Meksikanët filluan të mendonin se po ndodhte fundi i botës pasi panë drita të kaltërta në qiell pas tërmetit 7.0 ballë.

Një shfaqje e rrallë e dritës u shfaq në qiellin e natës gjatë një tërmeti të fuqishëm që tronditi Mexico Cityn dhe vendin turistik Acapulco.

Përdoruesit e Twitter postuan dhjetëra video të fenomenit, duke nxitur një prirje të fundit të botës.

Tërmeti me magnitudë 7.0, i cili pati rreze goditje prej 17.7 km në verilindje të Acapulco në shtetin jugperëndimor Guerrero vrau një person dhe dëmtoi ndërtesat, sipas autoriteteve të vendit.