Tërmeti i f uqishëm shkund Paqësorin, alarm për Cunami

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore pak më parë.

Nga të dhënat paraprake mësohet se tërmeti kishte epiqendër zonën pranë ishujve Kuril që janë në territorin rus.

Reklame

Ky tërmet është ndier nga 10 milion banorë ndërkohë deri tani nuk raportohet për viktima.

Autoritetet kanë dhënë alarmin për Cunam në Paqësor.