Tërmeti i Kubës në foto, gropa të mëdha në tokë dhe ushtria në terren (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.7 i shkallës rihter ka prekur Kubën dhe Xhamaikën pak më parë.

Nga pamjet që vijnë nga vendi latin shikohen gropa të hapura në tokë, njerëzit që kanë dalë nëpër rrugë si dhe ushtria që ka dalë në terren.

Sipas njoftimeve paraprake bëhet me dije se është dhënë alarm për cunami.