Tërmeti në Greqi, shihni si tundet gazetari në studio (VIDEO)

Mbrëmjen e sotme, një tjetër tërmet i fuqishëm 5.9 i shkallës rihter ka tronditur Greqinë.

Pamje të frikshme kanë mbërritur në redaksinë e Syri Tv, ku gazetari i cili po moderonte emisionin live, fillon të dridhet dhe mos të ndaloi.

Gjithashtu qytetarët kanë dalë nga shtëpitë e tyre nga frika e ndonjë tjetër lëkundjeje.

VIDEO: